01.09.2013

ŻEŁUDOW NA PROWADZENIU W BAJA POLAND 2013

01.09.2013
 

Dzisiaj trzeci i ostatni dzień zmagań na Baja Poland 2013. Do przejechania zawodnicy mają dwa odcinki po 69 km. Po pierwszym oesie spore zmiany. Na prowadzenie w szóstej tegorocznej rundzie Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych wysunął się Aleksandr Żełudow pilotowany przez Andrieja Rudnickiego (Toyota Hilux Overdrive).
 

Na pierwszym niedzielnym odcinku specjalnym rosyjska załoga co prawda tylko o minutę uległa wenezuelskiej parze Nunzio Coffaro / Daniel Meneses, ale to wystarczyło, aby objąć pozycję lidera w zawodach. Przed drugim przejazdem odcinka Dobra obie załogi dzieli zaledwie 4 sekundy.
 

Podczas przejazdu próby Dobra ogromnego pecha miał dotychczasowy lider zawodów, Krzysztof Hołowczyc. W jego Mini All4 Racing doszło do awarii skrzyni biegów i olsztynianin ukończył odcinek z prawie 50-minutową stratą do Coffaro. Hołowczyc pilotowany przez Andreasa Schulza stracił aż dziesięć pozycji, co oznacza, że po Baja Poland 2013 nie wysunie się on na prowadzenie w punktacji Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych. W tej sytuacji na najniższy stopień podium awansowali Marek Dąbrowski i Jacek Czachor (Toyota Hilux Overdrive). 
 

Adam Małysz i Rafał Marton obecnie są na pozycji 5. Walczą dalej i być może będzie pudło.

Przed zawodnikami jest jeszcze tylko jedna próba, drugi przejazd liczącego 68,78 km odcinka Dobra.
 

Spore zmiany również w Mistrzostwach Polski w Cross - Country w Quadach. Po wczorajszym pechowym dniu dla Macieja Albinowskiego, który zaliczył niefortunny upadek i złamał trzy żebra, podczas dzisiejszego oesu wypadł z rajdu Paweł Deżakowski, któremu padł silnik w jego Hondzie TRX 700. Natomiast wystartowała w końcu Michalina Rybak, która wczoraj miała problemy techniczne z quadem. Mechanicy zdołali jednak uporać się z usterką. Michalina odrabia straty i obecnie jest na 10. pozycji.
 

Od wczorajszego etapu liderem nadal jest Kamil Wiśniewski jadący Suzuki 400, za nim Somfai Matyas , a na trzecią pozycję spadł Zbigniew Zych.
 

Został ostatni Oes i wszystko może się zdarzyć.
 

fot. Marcin Kaliszka

źródło: http://www.bajapoland.eu

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności