22.06.2013

ZMAGANIA CZAS ZACZĄĆ!

22.06.2013
 

Ponad trzydzieści kobiecych załóg przekroczyło dziś linię startu podczas III edycji Rajdu Polski Kobiet. Organizatorzy tego wspaniałego przedsięwzięcia, dołożyli wszelkich starań aby zadbać o dużą dawkę adrenalinę oraz pozytywne emocje. Tegoroczna edycja wypełniona jest licznymi atrakcjami, a o atmosferze wydarzenia świadczyły nieschodzące z twarzy zawodniczek uśmiechy.
 

Zmagania rozpoczęły się na ul. Karowej w Warszawie. Entuzjaści motoryzacji mieli szansę zobaczyć pojazdy różnego kalibru. Po przejechaniu pierwszej próby sprawnościowej na Siekierkach uczestniczki udały się do szpitala MSW gdzie przeszły badnie poziomu cukru, a następnie przejechały do Centrum Onkologii gdzie wykonane zostały badania cytologiczne. W tym czasie Panowie uczestniczący w rajdzie przeprowadzili szkolenie z zakresu badania piersi na przygotowanych fantomach.
 

Po zakończeniu wszystkich badań załogi wróciły na rajdową trasę, biegnącą przez Warszawę i okoliczne miejscowości m.in. Skierniewice, Nowe Miasto, Starą Wieś, Piekło, Niebo czy Chlewiska. Etapy Rajdu zostały wytyczone w sposób zapewniający każdej załodze emocjonujący acz bezpieczny przejazd, który dodatkowo obfitował w możliwość nauczenia się nowych technik prowadzenia auta.
 

Pierwszy dzień rajdowych zmagań zakończyła uroczysta kolacja w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki DOJO w Starej Wsi, gdzie na uczestniczki czekała kolejna porcja wyzwań i niespodzianek. Załoga RMF4rt dzień pierwszy zalicza do niezwykle udanych.
 

Głos postanowiła zabrać Aleksandra Kujawa, pilot Małgorzaty Kosińskiej: „Pierwszy dzień zmagań już za nami i jestem przeszczęśliwa, że jako pilot debiutujący w barwach RMF 4racing Team udało mi się utrzymać skupienie przez prawie 300 kilometrów dojazdowych tras biegnących po polskich miasteczkach. Widoki zapierały dech w piersiach i zabawa z pozostałymi dziewczynami na trasie była cudowna. Uśmiechy i powitania od mijanych mieszkańców sprawiły, że uśmiech nie schodził nam z twarzy przez cały dzień. Wprawdzie z Gosią Kosińską nie bierzemy udziału w zaciętej rywalizacji z samochodami typu Subaru, Mazda, Volvo czy Audi to i tak mamy ogromną przyjemność z pokonowyania naszą ogromną terenówką wąskich przejazdów między beczkami. Z boku mogło to wyglądać komicznie, kiedy auto terenowe próbuje poślizgiem pokonać zakręt, ale my się bawiłyśmy razem wyśmienicie!!!” Zapraszamy do kibicowania załodze RMF4rt, jutro druga część zmagań i oficjalne ogłoszenie wyników.

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności