30.03.2014

ZUBROHLAVA 2014 BRAWA DLA ORGANIZATORÓW

30.03.2014
 

Drugie z rzędu organizowane przez Propagandę64 zawody, które rozegrane zostały w ostatnią sobotę marca, okazały się stuprocentowym sukcesem! Skoro w Polsce nie ma łatwo dostępnych torów, to nic nie stało na przeszkodzie aby na terenie Słowacji w malowniczej miejscowości Zubrohlava zorganizować  międzynarodowe zawody motocrossowe. Na starcie stanęli zawodnicy  w czterech klasach motocyklowych i dwóch klasach quadowych: MX Junior Profi, MX Junior Amator, MX Profi, MX Amator, Quad Profi, Quad Amator.
 

Pogoda oczywiście, jak na zamówienie była przepiękna, a listy startowe zostały dawno zamknięte z powodu zbyt dużej ilości zawodników chcących stanąć do walki na słowackiej ziemi. Świetna organizacja zawodów, nagrody finansowe oraz specjalnie przygotowane statuetki dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników pozwalają postawić organizatorom piątkę z plusem.
 

Wszystkie treningi i wyścigi odbyły się zgodnie z harmonogramem zawodów, co pozytywnie wpłynęło na przebieg całej imprezy.
 

Trudny technicznie tor był świetnie przygotowany, na każdym wymagającym elemencie znajdowali się sędziowie sygnałowi. Natomiast centralnie umieszczona karetka pogotowia umożliwiała natychmiastową reakcję „ w razie w”.
 

Podczas zawodów polski DJ zabawiał kibiców w czasie przerw, był bufet ze smacznym jedzeniem, a wszystkie te atrakcje za jedyne 50 pln wpisowego.
 

Na łące obok toru ścigali się najmłodsi  uczestnicy: Artur, Hubert, Igor, Maksymilian. Były upadki, łzy radości i rozpaczy oraz wypieki na twarzach rodziców. Ale warto było, najmłodsi zawodnicy zostali oczywiście uhonorowani na podium!
 

Obsługującym maszynę startową a jednocześnie właścicielem  toru był  znany słowacki zawodnik i fanatyk motocrossu Mario Balcierak, który także dbał o rozrywkę zawodników opowiadając słowackie kawały....po czesku.
 

W każdej klasie toczyła się walka do ostatnich metrów. Zmodyfikowany „ząb” przy trybunach okazał się bardzo trudną przeszkodą., na której paru zawodników poległo. Niestety rutyna w przygotowaniu sprzętu zawiodła polskiego faworyta Sebastiana Krywulta, który w trakcie wyścigu... szukał dźwigni zmiany biegów w DEPO.
 

Czekamy zatem z niecierpliwością na kolejne zawody organizowane przez Propagandę64! Gratulacje Panowie!
 

Poniżej klasyfikacja zawodów:
 

Quad-Profi:

 1. Janek Guziński
 2. Arkadiusz Hanys Boronowski
 3. Mateusz Pala
 4. Richard Surin
 5. Jan Grzegorzek
 6. Bartłomiej Perdeus
   

Quad-Amator:

 1. Denis Jasiński
 2. Andrzej Matysiak
 3. Karol Procner
 4. Krzysztof Koroll
 5. Arkadiusz Szpyra
 6. Agata Wrotniak
 7. Przemuś Kuglarz
   

MX Junior Profi:

 1. Kacper Baklarz
 2. Marcin Mikołajczyk
 3. Dominik Michalczak
   

MX Junior Amator: Wszyscy młodzi zawodnicy zajeli I miejsce:  Igor Krywult, Artur Krywult, Maksymilian Matysiak, Hubert Osika
 

MX Profi:

 1. Mario Bolibruch
 2. Maciej Chyc-Magdzin
 3. Daniel Kristofcak
 4. Kamil Szuta
 5. Sebastian Krywult
 6. Grzegorz Kargul
 7. Patryk Gawlas
 8. Dominik Drąg
 9. Łukasz Niezabitowski
 10. Rafał Kowol

 
MX Amator:
 

 1. Jan Jurina
 2. Milan Tekel
 3. Michał Tuka
 4. Jozef Tekel
 5. Jakub Ligas
 6. Krzysztof Cepielik
 7. Marek Kurator
 8. Daniel Niezabitowski
 9. Marek Fołta
 10. Milena Kojder
 11. Marek Brzykowski
 12. Michał Uchacz


 
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

fot. pozadrogami.pl, adrianfoto

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności