13.03.2015

ŻUŻLOWA IMPREZA ROKU

13.03.2015
 

LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland to zdaniem Michała Sikory, Wiceprezesa Polskiego Związku Motorowego, jedno z największych przedsięwzięć logistycznych i organizacyjnych związanych z polskim żużlem w ostatnich latach.
 

– O złożoności projektu może świadczyć chociażby fakt, że ciężarówki z materiałem na tor były rozładowywane przez ponad półtorej doby non-stop. Samo ułożenie toru będzie trwało dłużej niż budowa toru na Motocrossowe Grand Prix w holenderskim Assen w sierpniu tego roku. Tak wielkiej imprezy żużlowej w Warszawie jeszcze nie było – zapowiada Michał Sikora.
 

PZM w roku jubileuszu 65-lecia organizuje pierwszy turniej Grand Prix w historii, który odbędzie się w Warszawie. – Przymiarki do podpisania umowy z BSI, a także ze spółką PL2012+ trwały już od ponad dwóch lat, ale dopiero teraz można było wcielić je w życie. Cieszę się bardzo, że tak wielka impreza trafi do stolicy Polski i od razu na Stadion Narodowy – podkreślił Michał Sikora.
 

W turnieju, który odbędzie się już 18 kwietnia, wystartuje czterech reprezentantów Polski: Tomasz Gollob, Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak i Maciej Janowski. – Oczywiście liczę na Tomasza Golloba, który zawsze potrafił się mobilizować na ważne wyścigi i zawody. Jestem przekonany, że nie zawiedzie polskich kibiców. Wielu z nich to właśnie z powodu Tomasza Golloba zjawia się na Stadionie Narodowym –  wyjawił Michał Sikora.
 

Wszyscy kibice przybywający na LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland, proszeni są o jak najszybsze pojawienie się na Stadionie Narodowym. – Chociaż zawody zaczynają się o 19.00, to zapraszamy już na godzinę 18.00, ponieważ przygotowaliśmy kilka niespodzianek związanych z pożegnaniem Tomasza Golloba z cyklem Grand Prix. Poza tym chcielibyśmy, aby fani podziękowali mu w sposób szczególny za lata kariery w Indywidualnych Mistrzostwach Świata – powiedział Michał Sikora.
 

Już o godzinie 12.00 na Błoniach Stadionu Narodowego rozpocznie swoje funkcjonowania Strefa Kibica. Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy wszystkich miłośników sportów motorowych. W Strefie Kibica znajdzie się m.in. duży telebim, na którym będzie można obejrzeć zawody na żywo.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności